Procedura za uvoz dijetetskih proizvoda u Srbiju sa detaljnim objašnjenjem pribavljanja potrebne dokumentacije pre dolaska proizvoda na granicu odnosno na carinski terminal krajnjeg odredišta. Šta morate pripremiti i koji su troškovi za uvoznika dijetetskih proizvoda pročitajte u ovom članku špedicije Beograd.
CARGO osiguranje robe ima jasno definisane osigurane rizike za razliku od osiguranja odgovornosti vozara po CMR Konvenciji gde osiguravajuće kuće cene i razmatraju sve činjenice i okolnosti vezane za štetni događaj pri odlučivanju o pravu na naknadu.
Pre samog putovanja izvršili smo pripremu motora. Uglavnom osnovno: ulje, filteri, a ko je mogao pazario je i nove gume. Pripremane su navigacije, a naš kolega Birg je bio zadužen za organizaciju puta, mapiranje i etape. Vreme predviđeno za put je iznosilo od 11 do 13 dana za nešto manje od 5.000km.
Važno je da se uvoznik kod uvoza kozmetičkih proizvoda i predmeta opšte upotrebe u Srbiju dobro informiše o potrebnoj dokumentaciji koju proizvođač obezbeđuje za svoj proizvod kao i o postupku koji se sprovodi nakon prispeća dogovorenog kontigenta na granicu odnosno carinski terminal. Sanitarni pregled proizvoda, laboratorijske analize i kontrola sanitarnog inspektora.
Sve o selidbi u inostranstvo i obrnuto iz inostranstva u Srbiju. Postupak pripreme dokumentacije, carinske olakšice kod trajnog povratka u Srbiju, koliko iznosi carina za selidbu i koliko iznosi limit za oslobođanje od carinskih dažbina? Da li je dozvoljeno prenositi slike, knjige i predmete umetničkog i istorijskog značaja preko granice?
Uvoz polovnih automobila u Srbiju je i dalje aktuelan po broju pitanja koja dobijamo o načinu na koji možete sami da uvezete vozilo iz država Evropske unije. Kako da uvezem polovan automobil je članak gde smo obradili kompletnu proceduru uvoza sa pratećom dokumentacijom a odnosi se na putnički i teretni program.
Pariteti isporuke odnosno skraćenice koje se koriste u međunarodnoj trgovini i transportu robe predstavljaju skup jedinstvenih pravila ustanovljenih od strane Međunarodne trgovinske komore i nazivaju se INCOTERMS. U ovom članku smo detaljno obradili sve skraćenice koje su u upotrebi od 2010. godine.